Thomas Dekker-životopis

30. března 2012 v 21:37 | Terča |  The secret circle
Thomas Alexander Dekker se narodil 28. prosince roku 1987 v USA, Nevadě, ve mestě Las Vegas. Jeho matka byla koncertni pianistkou, herečkou a instruktorkou herectví. Jeho otec je operní pěvec a filmový archtekt. Thomas má nevlastní sestru Dianu a nevlastního bratra Erika. Školní docházku absolvoval doma. Je vegan a vlastní dva psy jménem Captain a Noggin a králíčka Bellu.

Thomas začal hrát už v šesti letech. Také zpívá, píše hudbu a hraje na kytaru. Napsal a vydal dvě alba (Psyanotic; Protean) a taktéž vytvořil několik soundtracků a písní k serialům např. pro 7th HEAVEN a THE LAND BEFORE TIME (1997-2002). Začal pracovat na filmu, který sám napsal, produkuje a režíruje. V tomto filmu, WHORE (2008), hraje i hlavní roli. Do podvědomí diváků se dostal zejména jako "John Connor" v televizním seriálu TERMINATOR: THE SARAH CONNOR CHRONICLES (2007). Jeho herečtí a seriáloví kolegové Lena Headey a Summer Glau jsou jeho velmi dobří přátelé.

Od té doby co prorazil jako hvězda v seriálu o terminátorech nemá nouzi o filmové nabídky. Mezi jeho nejnovější role patří postava "Tommyho" v hororu LAID TO REST (2009) opět po boku Leny Headey a role ve filmovém dramatu MY SISTERS'S KEEPER (2009), kde hraje spolu s Cameron Diaz a Alecem Baldwinem.

Než se však Thomas Dekker dostal k těmto rolím, musel se jako každý probojovat filmovým a televizním průmyslem. Poprvé si zahrál v šesti letech a to v roce 1993 v televizním seriálu YOUNG AND RESTLESS (1973), dále hrál po jedné až dvou epizodách v ER (1994), SEINFELD (1994), STAR TREK: GENERATIONS (1994) STAR TREK: VOYAGER (1995) a v mnoha dalších. Více příležitosti ke hraní dostal Thomas v televizním seriálu HONEY, I SHRUNK THE KIDS (2000) jako postava "Nick Szalinski" nebo v seriálu ze školního prostředí BOSTON PUBLIC (2003) jako "Julien McNeal" , a nebo v rodinném seriálu 7th HEAVEN jako "Vincent". Když Thomas Dekker přijal nabídku hrát postavu "Zacha" v sci-fi seriálu HEROES (2007), myslel si, že se touto postavou ve filmovém a televizním průmyslu konečně prosadi. Ve skutečnosti z tohoto seriálu po několika epizodách odešel, aby mohl natáčet televizní seriál TERMINATOR: THE SARAH CONNOR CHRONICLES (2007).

thomas-dekker-autograph.jpg (321×400)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.